• Slayt 1
  • Slayt 2

  • Slayt 3

  • Slayt 4
  • Slayt 5
  • Slayt 6
  • Slayt 7
  • Slayt 8

Halı Yıkama

Hali Yikama

Son sistem otomatik makinalarda profesyonel ve garantili halı yıkama, tamamen kapalı alanlarda toz, toprak, egsoz dumanı gibi dış etkenlere maruz bırakmadan halı kurutma, ambalajlı teslimat ve ücretsiz servis hizmeti ile her cins halı yıkama

Devamı

Koltuk Yıkama

Koltuk Yikama

Oturduğumuz koltuklar, kimine göre bir hayat tarzını, kimine göre yaşam kalitesini yansıtır. Günümüzde ev dekorasyonunda olduğu gibi koltuk tasarımlarında da temel ilke: "Rahatlık'…

Devamı

Kuru Temizleme

Kuru Temizleme

Elbiseleriniz son sistem makinalarımızda profesyonel marka kimyasallar kullanılarak temizlenmektedir.

Devamı

Halı Yıkama

Halı yıkama belirli teknik ve yöntemler gerektiren, doğru ürünler ve halı şampuanları ile başarılı sonuçlar alınabilen, tecrübe ve bilgi birikimi gerektiren ciddi bir iştir. İyi yıkanmamış bir halı evde yaşayan bireylerin sağlığını bile tehdit edebilmektedir.

 

 

Firmamızı arayarak randevu almanızdan sonra halı yıkama servisimiz randevu verdiğiniz gün ve saatte evinize gelerek makbuz karşılığında halılarınızı teslim alırlar.

 

Temizleme işlemi birkaç aşamadan oluşmaktadır bu halıların türlerine göre değişkenlik gösterebilir. İlk aşama Toz alma işlemidir.

Fabrikamıza alınan halılarınız öncelikle toz alma dolabımıza atılır. Toz alma dolabımızda halılar tamamen tozlarından arındırılıncaya kadar işlem görür.

Tozu alınan halılarınız biraz dinledirildikten sonra halı havuzuna atılarak kir ve lekelerinin yumuşaması sağlanır.

Daha sonra halıların asıl yıkama işlemine geçilmektedir. Havuzda kir ve lekeleri yumuşatılan halılarınızın cinsi belirlenerek ne tip bir yıkama yapılacağı tespit edilir ve halı yıkama işlemine başlanır.

Asıl yıkama işleminde tam otomatik makineler kullanılır. Tam otomatik halı yıkama makineleri; halı makineye verilir. Halı bant üzerinde ilerler farklı ünitelerden geçer. Islatma, şampuanlama, fırçalama(üst ve alt yüzeyinden), durulama, sıyırma, vakumlama, rulo sarım gibi.

Durulama aşamasından sonra sıkmanın tam anlamıyla olması ve kurutmanın kısa sürmesi için makineleri kullanılmaktadır. Bu makineler halıyı yüksek devirde döndürmek suretiyle suyunu çıkarama işlevine sahip makinelerdir. Sıkma işleminde halılar üzerinde neredeyse hiç su kalmamaktadır. Sadece elle dokunulduğunda hissedilebilecek oranda nem kalmaktadır. Nemli halıların kurutulması için mevsimsel olarak farklı işlemler yapılır. Yaz aylarında yağışın olmadığı zamanlarda halılar birbirine paralel askılara(halıda leke bırakmayacak malzemeden yapılmalıdır) asılarak açık havada bekletilir ve üzerindeki nemin uygun seviyeye gelmesi sağlanır. Ayrıca kokunun oluşmaması için havalandırılmış olur. Kış aylarında ise kurutma halıların birbirine paralel paslanmaz askılara asılarak kurutma odalarına koyulmalıdır. Kurutma odaları sıcak kapalı bir ortama sıcak hava vermek ve havanın içeride devir daiminin sağlanması yöntemiyle halılardaki nemin alınması ve buharlaşmayla atılmasının sağlandığı ünitedir. Tamamen kuruyan halılar bir süre havalandırılır ve son kontrol aşamasına geçer.

Kuruyan halıların üzerinde oluşan toz ve tüy parçalarının alınması işlemin; Bu işlem yapılırken yıkamada gözden kaçan lekeler ışık altında yakından kontrol edilir. Herhangi bir lekeye rastlanırsa kontrol masası üzerinde özel leke sökücü yardımı ile lekeye müdahale edilir. Halıdaki kötü koku oluşumunu engellemek için parfümleme yapılır ve halı dürülerek paketlenir.

Özenle ambalajlanarak, söz verdiğimiz günde halılarınız tertemiz ve %100 hijyenik olarak evinize teslim edilir. İstenildiğinde kapıda kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.